PDM Offers Best Quality of (PP) Poly propylene Sheet which is available in various colors & designs. You can use these kind of sheets in interior & exterior both like..To covering railing gate, window and Balcony, making exterior canopy, terrace roof shed and Balcony canopy, Garden roof shed etc.
₹ 12 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 1 mm |
| Material | Plastic |
| Type | Clear Plastic Sheet |
| Shape | Plain |
| Packaging Type | Bundle of 100 feet long |
| Length | 100 Feet |
| Raw Material | PP |
| Standard Sizes | Width: 3, 4, 5 Feet |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 2000 sq ft
₹ 12 / Square Feet Get Latest Price
| Thickness | 1mm |
| Color | Transparent White & Green |
| Usage/Application | Domestic, Commercial, etc |
| Shape | Rectangular |
| Size | Width: 3,4,5,6,7 Feet, Length: 100 Feet |
| Material | Polypropylene/ PP |
| Packaging Type | Roll |
| Brand | PDM |
| Pattern | Plain |
| Grade | A Grade Quality |
Minimum order quantity: 1000 Square Feet
We are the leading Manufacturer and Supplier of the best quality range of PP Plain Sheet. these sheets are available in different colors & size. These sheet can be used for covering terrace roof top, railing window, gate & balcony, etc.
₹ 15 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 1 mm |
| Color | Multicolor |
| Material | Plastic |
| Packaging Type | Roll of 100 Feet Length |
| Pattern | Printed |
| Grade | A Grade Quality |
| Raw Material | PP |
| Country of Origin | Made in India |
| Size | Width: 3,4,5,6,7 Feet, Long: 100 Feet |
Minimum order quantity: 2000 sq ft
₹ 15 / Square Feet Get Latest Price
| Thickness | 1mm |
| Material | Polypropylene / PP |
| Color | Multicolors |
| Size | Width: 3,4,5,6,7 Feet, Length: 100 Feet |
| Usage/Application | Covering Railing Gate, Window, Balcony, Canopy, Stairs Side Railing, etc. |
| Product Type | Printed Plastic Sheet |
| Packaging Type | Roll |
| Brand | PDM |
| Grade | A Grade Quality |
| Finishing | Glossy |
Minimum order quantity: 1000 Square Feet
₹ 12 / Square Feet Get Latest Price
| Thickness | 1.0 mm |
| Color | Multicolor |
| Material | PP / Polypropylene |
| Usage/Application | Covering Railing Gate, Window, Balcony, Canopy, Stairs Side Railing, etc. |
| Brand | SPDM |
| Size | Width: 3,4,5,6,7 Feet, Length: 100 Feet |
| Packaging Type | Roll |
| Finishing | Glossy |
| Product Type | Printed Plastic Sheet |
We are the leading Manufacturer and Supplier of the best quality range of PP Printed Sheet. these sheets are available in different colors & size. These sheet can be used for covering terrace roof top, railing window, gate & balcony, etc.
Prayas Jain (Director)
PDM Extrusions Private Limited
Khasra No.99/10/2 6-7,99/11/1 4-0, Gaon Kanonda, Tehsil Bahadurgarh
Jhajjar - 124103, Haryana, India